Одна з основних причин виникнення проблем з фасадом будинків — відсутність контролю за поведінкою мешканців, тобто люди використовують будинок на свій розсуд, керуючись винятково власними потребами. Звичайно, безсистемна реалізація цих потреб різними шляхами не може не відобразитись на стані фасаду. Найчастіше у забудовника немає правил розміщення кондиціонерів, або про їхнє існування мешканці навіть не підозрюють. Крім того, ЖЕК не має майже ніякого реального впливу на поведінку людей, оскільки інструменти контролю не були розроблені заздалегідь, а їхнє впровадження іноді вимагає втручання у проектні рішення (наприклад, локальне відключення від комунікаційних мереж) або укладення відповідних домовленостей між ЖЕКом та покупцями. На цій ситуації відбивається також те, що ЖЕК часто сприймається мешканцями як «ворожий табір» — про складні стосунки мешканців з жеківцями див. у «
1. Навігації та комунікаціях».
Через недосконалість законодавства представники міської влади впливати на поведінку людей навіть не намагаються, оскільки розуміють свою програшну позицію. Але, за нашою думкою, найголовнішим фактором такої поведінки мешканців є повна відсутність контролю з боку самих мешканців, що призводить до дуже низького рівня соціальної відповідальності (докладно про це описано у розділі «4. Публічний простір»).
Також архітектори запроваджують невдалі рішення, які в подальшому виправляються силами орендаторів приміщень на першому поверсі (і також найчастіше на свій власний розсуд). Така потреба виникає через те, що перший поверх будинку відразу після здачі у експлуатацію повністю або майже повністю непридатний для розміщення закладів обслуговування і комерційних установ.