Тобто тенденція розмежування посилюється з часом, а разом із нею — параноїдальне небажання приймати нових членів у сформовану спільноту.
Ми віримо в те, що, насамперед, люди роблять простір безпечнішим, а не системи охорони та засоби відокремлення від зовнішнього світу. Чим більше людей різних соціальних груп знаходиться в просторі, тим менше вірогідність стати жертвою зловмисника, а в потенційних порушників порядку — менше можливостей вчинити капость: зламати лавку або ж залишити на газоні екскременти свого собаки. Звичні та очевидні засоби охорони порядку, імовірніше, створюють ілюзію безпеки — нерідко в групах Facebook чи на форумах житлових комплексів із закритою територією ми можемо побачити повідомлення про крадіжки дитячих візків, велосипедів або ж про конфлікти між самими мешканцями із застосуванням сили.
Отже ми можемо стверджувати про існування певного парадоксу в суспільній свідомості киян. Мешканці новобудов усіма способами намагаються відокремитись від «зайвих» заради безпеки, хоча наповненість простору людьми є запорукою його безпечності. Тобто коли ми говоримо про задачу створення безпечного міського простору, ми маємо, насамперед, ставити перед собою такий перелік запитань:
Щоби знайти ці рішення, ми проаналізували потреби основних ролей, які впливають на безпеку в подвір'ї: